1 2 >
PÜRE ve EK GIDA
 
Ek gıdaya başlayan bebeklerinizin tüketebileceği doğal ve organik sertifikalı ürünleri bu sayfadan inceleyebilirsiniz. Tarhana çorbası ve bebek çorbası gibi çorba karışımlarıyla birlikte bebeklerinize mama hazırlayabileceğiniz glütensiz ve organik un çeşitleri ve bebek irmik de bu kategoride. Hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermeden özenle hazırlanan ek gıda ürünlerini güvenle kullanabilirsiniz.

Püre ve Ek Gıda

Bebek ek gıda ve püre ürünleri sayesinde, ek gıdaya başlayan yavrunuzu güvenle besleyebilirsiniz. Datça Murat Çiftliği kalitesi ile kapınıza gelen doğal ve organik sertifikalı ek gıda & püre çeşitleri ile pek çok tarif hazırlayabilirsiniz. Hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermeyen yapısı ile de sayfamızdaki ürünler bebeğinizin gelişim aşamasında afiyetle tüketebileceği ürünler arasında. Siz de vakit kaybetmeden incelemelere başlayıp sepetinizi doldurabilirsiniz.

Bebek Püresi Çeşitleri

Ek gıda tüketmeye başlamış bebekler için özellikle püreler adeta vazgeçilmez besinler arasında. Farklı içeriklere sahip bebek püresi çeşitleri sayesinde de yavrunuzun severek tüketeceği seçeneği rahatça bulabilirsiniz. Örneğin, organik armut - erik püresi çeşitleri bunlardan biri. Yoğun iş temposu ve koşturmaca içerisinde evde bebeğinizin mamasını kendinize hazırlayamıyorsanız bu alternatifler öne çıkabilir. Organik armut, organik erik, organik yer elması, organik nişasta, organik limon suyu, C vitamini içeriklerine sahip armut - erik püresi ürünleri el değmeyen imalat anlayışı ile cam kavanozlara alınıyor ve siz kapağını açana dek tazeliğini koruyor. Bir diğer bebek püresi ise kabak - esmer pirinç - havuç püresi. Organik havuç, organik kabak, esmer pirinç, organik nişasta, organik yer elması, C Vitamini içeriğine sahip bu ürünler de yerli üretim kalitesini ayağınıza getiriyor. Taptaze ve organik sebzelerden imal edilen bu bebek püreleri içeriği sayesinde hem leziz hem de yüksek besin değerine sahip. Daha farklı lezzetler arasında ise organik mürdüm eriği irmik püresi var. Bu bebek irmiği ürünleri ise organik irmik ve organik mürdüm erik içerikleri ile donatılıyor. El değmeden sterilize edilip cam kavanozlara alınan bu ürünler ilave şeker, katkı maddesi ve koruyucu içermiyor.

Pekmez Özü Çeşitleri

Ek gıdaya geçen bebeğiniz için farklı lezzetler de arıyorsanız örneğin, dut pekmezi özüne şans verebilirsiniz. Organik dut özü içeriğine sahip bu ürünler katkı maddesi veya koruyucu içermeden, ilaçlama olmaksızın özel olarak yetiştirilen dutlardan imal ediliyor. Soğuk sıkım yönteminin kullanıldığı bu ürünleri bebeğinizin mamasını tatlandırmak için kullanabilirsiniz. Dahası, suyla karıştırıp meyve suyu kıvamında ya da tahinle karıştırarak da bebeğinizin ek gıdasını oluşturabilirsiniz. Üzüm pekmezi özü de mamaları tatlandırmak, tahinle karıştırmak, suyla seyreltmek ya da kreplere sürmek için çok ideal. Organik üzüm özünden imal edilen bu ürünler de hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermiyor. Yerli üretim ve bilinçli tüketim mottomuza uygun olarak beğeninize sunulan bu ürünler de yavrunuzun uzun zaman en sevdiği ek gıda olmaya aday. Son olarak bu kategoride organik keçiboynuzu pekmezi özü de yer alıyor. Tamamen yerli olup katkı maddesi ve koruyucu içermeyen bu ürünler, ilaçlama yapılmadan özel olarak yetiştirilen keçiboynuzu meyvesinden imal ediliyor. Isıl işlem veya kimyasal uygulama olmadan soğuk sıkım yönteminin kullanıldığı keçiboynuzu pekmezi özü de mamaları tatlandırmanız, tahin ile karıştırmanız ya da suyla seyreltip yavrunuza içirmeniz için ideal.

Farklı Bebek Ek Gıda Çeşitleri

Soğuk kış aylarında, sıcacık bir bebek tarhana çorbası hazırlamak için organik bebek tarhanalarına da şans verebilirsiniz. Organik taze kırmızı biber, organik süzme yoğurt, organik tam buğday unu, organik kuru soğan, organik havuç, organik nane, organik ekşi maya, organik ısırgan otu içeriklerinden meydana gelen bu ürünler, katkı maddesi, renklendirici, koruyucu, nişasta veya şeker ilavesi içermiyor. Sebzeli makarnalar da organik buğday unu, organik durum buğdayı unu, organik ıspanak, organik pancar, organik balkabağı, su içeriklerine sahip olup gluten içeriyor. Zengin lif, vitamin ve mineral yapısı ile de öne çıkan bu makarnalar organik olarak yetiştirilen buğdayların unları ve organik sebzeler yoluyla hazırlanıyor. Bir diğeri ise bebeklere yönelik hazırlanan şehriye çeşitleri. Organik semolina, yumurta, az miktarda kaya tuzu, mor havuç, kırmızı pancar (mor renkli), ıspanak, ısırgan otu, siyah kabak (yeşil renkli), domates, havuç, balkabağı, (kavuniçi, renkli), ruşeym bitkisel prebiyotik (karahindiba ekstresi) içeriği ile son derece zengin olan bu ürünler gluten, kereviz ve yumurta içeriklerine de sahip. Bebeğinize hazırladığınız çorbaların içerisinde katabileceğiniz bu şehriye çeşitleri, tümüyle organik ürünler kullanılarak hazırlanıyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR