Datça Bademi Çeşitleri Ülkemizin en önemli badem türlerinden biri olmasının yanı sıra 82 farklı çeşidi ile dikkat çeken Datça Bademi'ni, kendi çiftliğimizdeki ağaçlarda doğal yöntemlerle yetiştiriyor, bu türün doğduğu yer olan Datça'dan getiriyoruz. Ak, Nurlu ve Sıra badem çeşitlerimizi Datça Murat Çiftiği güvencesi ile 250 gr'lık ve 500 gr'lık paketlerde sizlere sunuyoruz. Datça Bademlerimiz, koruyucu katkılı kimyasallar, raf ömrünü uzatan maddeleri içermiyor. Çerez olarak tüketebileceğiniz Datça Bademi, pasta ve keklere de ayrı bir lezzet katıyor.

Datça Bademi

Ülkemizin en önemli badem türlerinden olan Datça bademi onlarca farklı çeşidi ile Datça Murat Çiftliği’nde sizleri bekliyor. Kendi çiftliğimizdeki ağaçlarda doğal yöntemlerle yetiştirdiğimiz badem çeşitlerimizi hijyenik koşullarda ambalajlayarak evlerinize ulaştırıyoruz. Bademin doğduğu yer olan Datça’dan gelen bu özel bademler 250 gr'lık ve 500 gr'lık paketlerde sizlerle buluşuyor. Datça bademi özellikleri ve lezzetleri türler arasında çeşitlilik gösteriyor. 82 farklı özgün türü ile yüksek değerli bir badem cinsi olan Datça bademi çeşitlerini sayfamız üzerinden inceleyebilir ve güvenle sipariş edebilirsiniz. Ara öğünlerinizde sağlıklı atıştırmalıklara yer vermek ve bu şifa deposu bademin faydalarından yararlanmak için acele edin!

Datça Ak Badem Özellikleri ve Fiyatı

Datça badem çeşitleri arasında yer alan ak badem, nurlu badem cinsinden sonra gelen orta irilikte bir badem olma özelliğine sahip bulunuyor. Aroması ve besin değeri bakımından ithal bademlerden çok daha zengin olan Datça ak badem, Datça’nın en çok üretilen bademleri arasında yer alıyor. Kekremsi bir kokuya ve yoğun bir aromaya sahip olan bu badem çeşidi Datça’nın endemik badem türlerinden biri olarak biliniyor. Diğer badem cinslerine göre daha yumuşak bir kabuğa sahip olan ak badem fiyatı gramajlar arasında farklılık gösteriyor. 250 gr'lık ve 500 gr'lık paketlerde sunulan Datça ak çiğ badem bir tık uzaklıkta sizleri bekliyor. Serin ve kuru bir yerde muhafaza edilmesi gereken bu bademi ara öğünlerinizde tüketebilir, misafirlerinize çay yanında ikram edebilir dilerseniz yemek ve salatalarınıza ekleyebilirsiniz.

Datça Sıra Badem Özellikleri ve Fiyatı

Ak ve nurlu badem cinsine göre daha ufak bir badem çeşidi olan Datça sıra badem lezzet olarak ise aynı keyfi sunuyor. Zengin besin değerine sahip sıra badem, evinde kendi badem sütünü yapmak isteyenler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Sıra bademin suyunu çıkararak evde kendi bitkisel sütünüzü yapabilir, vegan süt elde edebilirsiniz. Datça’nın en meşhur badem çeşitlerinden biri olan çiğ sıra badem çeşitlerimiz 250 gr'lık ve 500 gr'lık paketlerde sizlerle buluşuyor.

Yedikçe Yedirtir: Soyulmuş ve Kavrulmuş Badem

Kavrulmuş ve soyulmuş badem çeşitlerimiz yedikçe yedirten cinsten. Özel tekniklerle kabuklarından ayrılan ve Tarım Bakanlığı’ndan onaylı profesyonel fırınlarda kavrularak elde edilen soyulmuş badem içi en sevilen badem çeşitlerimiz arasında yer alıyor. İkram sofralarında, içeceklerinizin yanında keyifle tüketebileceğiniz soyulmuş ve kavrulmuş badem çeşitlerini hemen inceleyebilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

Kabuklu Badem Fiyatı ve Özellikleri

Protein, kalsiyum ve demir deposu olan badem çeşitlerinden biri de kabuklu badem. Özel Datça ince kabuklu bademi tüketeceğiniz zaman dilediğiniz miktarda kırarak afiyetle yiyebilirsiniz. Böylece Datça bademini daha uzun sürede taze bir şekilde tüketebilirsiniz. Rutubetsiz ve kuru ortamda muhafaza edilmesi gereken kabuklu badem 500 gr’lık filelerde sizlerle buluşuyor. Farklı özellikler, lezzetler ve aromalara sahip Datça bademi çeşitlerini güvenle sipariş etmek için doğru adrestesiniz! İster çiğ badem ister soyulmuş ve kavrulmuş badem isterseniz de kabuklu badem çeşitlerini tercih ederek mutfak listenizi zenginleştirebilirsiniz. Dilerseniz Datça özel seri paketlerimizi deneyebilir, paketin içerisinde yer alan özel Datça lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Datça özel seri paketi ayrıca sevdikleriniz için de eşsiz bir hediye seçeneği olacaktır. İçerisinde Datça ak badem, soyulmuş ve kavrulmuş badem, incir kurusu, adaçayı, altınotu ve organik zeytinyağı gibi özel Datça lezzetleri barındıran bu paket ile pek çok lezzete tek siparişte sahip olabilirsiniz.

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR