1 2 3 >
 

Kırmızı Et

Gerek günlük gerek özel sofraların tercihi kırmızı et çeşitleri, yerli üretim - bilinçli tüketim mottosu ile Datça Murat Çiftliği'nde sizlerle. Farklı miktar ve çeşitlerdeki, yüksek protein oranına sahip kırmızı etler arasından damak tadınıza uygun olanları, misafiriniz için sofranızın ana yemeği yapacağınız lezzeti hemen bulabilirsiniz. Vakit kaybetmeden incelemelerde bulunarak hemen siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Kırmızı Et Çeşitleri

Kaynağı ve kesimi itibarıyla farklılaşan kırmızı etler arasında bonfile çeşitleri çokça öne çıkıyor. Kars'ta geleneksel hayvancılık yöntemleri ile imal edilen bu ürünler, çiftlik tereyağı ile de kaplandığından daha yüksek protein değerlerine ulaşıyor. Bonfileler arasında pişmiş ve hazır seçenekler de mevcut. Özellikle yılbaşı gibi özel günler için ön sipariş oluşturabileceğiniz pişmiş bonfileler iç pilavı, özel sosu ile tam bir kutlama yemeğiyken kömür ateşinde pişen lezzeti de beğeninize sunuyor. Yılbaşı hindisi de pişmiş olarak kapınıza gelen, 1 gün boyu marinasyonda bekletilen ürünler. Doğal baharatlar ile harmanlanan bu kırmızı etler, iç pilavı, kemik suları ile de oldukça leziz. Dana kaburga çeşitleri de Kars’ta özenle yetiştirilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanların gerekli kontrollerden geçmesi süreci ile imal ediliyor. Dana kaburgalar içerisinde de yine pişmiş olarak sunulan seçenekler mevcut. Özel baharatlı marinasyonu ile 8 saat boyunca low&slow tekniği ile fırınlanan bu ürünler, iç pilavı ve sosu ile de eşsiz bir lezzet ve ana yemek. Bu ürünler de pişmiş olarak gönderilmesinin yanı sıra teslim alındıktan sonra ısıtılması elzem kırmızı etlerden biri.

Ana Yemeğiniz Olarak Kırmızı Etler

Kırmızı et çeşitleri genel olarak günlük ya da özel sofraların ana yemeklerini oluşturabiliyor. Farklı kesim teknikleri ve çeşitleri ile de beğendiğiniz kırmızı eti bulmanız çok kolay. Bunlar arasında dana eti paketleri de var. Dana orta yağlı kıyma, dana et sote, antrikot köfte ve fermente dana sucuktan meydana gelen bu paket ürünleri de Kars’ta özenle yetiştirilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlardan elde ediliyor. Dana biftek çeşitleri de sık tercih edilen kırmızı et ürünlerinden biri olup daha az kalori içermesi, yüksek protein kaynağı olması bakımından öne çıkıyor. Dananın sırt kısmından çıkarılarak imal edilen bu ürünler az yağlı, kemiksiz ve yumuşak bir kırmızı et olması ile de öne çıkıyor. Dana eti içerisinde son olarak dana jülyen kesim ürünleri de var. Jülyen kesime uygun olarak uzun ve ince şeritlerden oluşan bu etler, pişirmesi kolay olduğu için de masasınızı kırmızı et ile donatmak isteyen geniş bir kesimin tercihi olabiliyor. Kuzu eti paketleri ise orta yağlı kuzu kıyma, kuzu sote ve kuzu çöp şişten meydana geliyor. Bunlardan kuzu kıyma yemeklerin içine eklenebilirken sote leziz soslarınız ile harmanlayabileceğiniz ürünler arasında. Çöp şiş ile beraber de hepsinin tek pakette sunulduğu bu ürünler sofrasında çeşitlilik yaratmayı sevenlerin tercihi. Son olarak özellikle çocukların çok sevdiği top köfteler de Kars’ta özenle yetiştirilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlardan imal ediliyor. Formu itibarıyla da çocukların severek tükettiği top köfteler, pişirilmesi ve sunumu açısından da pratik ürünlerden biri.

Kırmızı Et Fiyatları

Geniş bir skalada ilerleyen kırmızı etlerin fiyatlarına ise farklı pek çok kriter etki ediyor. Ürün çeşitliliği bu kriterlerin başında gelirken aradığınız kırmızı et çeşidine de kolayca ulaşmanızı sağlıyor. Bununla beraber ürünlerin miktarı da fiyat aralığında belirleyici olabiliyor. 500 gramdan 1 kg'a kadar farklı miktarlarda görebileceğiniz kırmızı et çeşitleri, yeterli miktarda alışveriş yapmanızı da kolaylaştırıyor. Bunların yanı sıra paket halinde satışa sunulan ürünler de var. Bunlar, tek bir kırmızı et çeşidinin farklı türevlerinden meydana gelmesi ile sofranıza zenginlik katıyor. Ürünlerin tekli ya da paket halinde satılmasına göre de yine fiyatlarda değişkenlik görmek mümkün. Dilerseniz, ürünleri fiyatlarına göre listeleyebileceğiniz filtremizi kullanarak da hızlıca incemelere başlayabilir, alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Yılbaşına özel ziyafetlerden günlük sofralara kadar kırmızı etler aradığınız lezzet ve kaliteyi bulabileceğiniz çeşitliliği ile beğeninize sunuluyor. Arzu ederseniz, Deniz Mahsulleri sayfamızdaki ürünleri de keşfedebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR