"Sürdürülebilirliği Teşvik Et!"

Sürdürülebilir bir gıda sistemi, doğal ve ekonomik kaynakları yöneten bir sistemdir. Bunu, gelecek nesillerimizin aynı miktarda yiyeceği aynı kaynaklarla büyütme, hasat etme ve dağıtma yeteneğini korumaları adına doğal çevre ve yerel topluluklarla birlikte çalışarak yönetmeye çalışıyoruz. Ekonomik bakımından sürdürülebilirlik çok önemlidir ve bu durum küçük, yerel çiftliklerin işinde kalmalarını ve büyümelerini sağlar.  Çevresel sürdürülebilirlik ise çiftliklerin sağlıklı eko-sistem ile birlikte bitkilere doğal olarak gelişecek bir ortam yaratır.

 

 

 


 

"Tüketici Odaklılık"

Şeffaf bir gıda sistemi tüketiciye, yiyeceklerinin nerede ve nasıl yetiştirildiğiyle ilgili daha fazla bilgi verir. Tüketicilerimize yedikleri besinler hakkında bilinçli tercihler yapmaları, mevsimsel beslenmeyi teşvik etmek amacıyla ürünlerimizin üretimden hasatına kadar her bilgiyi paylaşıyoruz. Datça Murat Çiftliği olarak tüketicinin yaşam tarzı ve memnuniyetine yanıt verirken, değerine, çeşidine, tazelik derecesine ve mevsimsellik odaklı yüksek kaliteli üretime ve yerel bütün çiftlik ürünlerine önem veriyoruz.

 


 

"Yerel Ekonomiyi Destekleyin"

Birlikte çalıştığımız gönül dostu üreticilerimizle birlikte geniş bir üretim ve paylaşım ağına sahibiz. Bize iletmiş olduğunuz her siparişinizde yerel çiftlikleri desteklediğinizden ve yerel topluluğa tekrar yatırım yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Ürettikleri ürünlere emeklerinin karşılığını alabilecekleri bir pazar imkanı sağladığınız için yerel üreticilerin ve küçük çiftliklerin ayakta kalmasını, daha sağlıklı ve üretken koşullarda üretim yapmalarına destek sağlamış oluyorsunuz. İşini en doğru şekilde dürüst bir üretim yapan çiftçinin mahsullerinin önünde yer alan uzun mesafeleri kaldırarak sizlere ulaşmasını ve gıda güvenliğini destekleyen geniş bir aile olmayı hedefliyoruz.

 


 

 

"Tüketici Eğitimi ve Doğayla Tanışın"

Düzenlemiş olduğumuz çiftlik etkinliklerimizle sizleri doğa, tarım ve çiftçilerle bir araya getirerek,  üreticilerle kurduğumuz doğal ve organik gıda hareketinde başarılı ve şeffaf bir gıda sistemi sağlıyoruz. Datça Murat Çiftliği olarak biz, mevsimsel ve sağlıklı beslenme adına besin sistemini değiştirmeye, doğal ve organik sürdürülebilir tarım uygulamalarından, genel olarak tüm çiftlik ürünleri ve sağlıklı beslenme hakkında bilgi paylaşımını teşvik eden enerji dolu ve yenilikçi bir aileyiz.  Ailelerin daha sağlıklı yaşam tarzları yaşatmalarına, mevsimsel ve yerel meyve, sebzeler yemelerine ve yiyeceklerini yetiştiren topraklara bağlanmalarına elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR