PESTİL
 
Trabzon hurması, erik ve dut meyvelerinden hazırlanan pestillerimizi çok seveceksiniz. İlave şeker içermeyen pestillerimizde, hiçbir koruyucu madde veya kimyasal bulunmamaktadır. Tamamen doğal şekilde üretilen pestillerimiz özellikle çocuklar için çok lezzetli bir atıştırmalıktır.

Pestil

Meyvelerin sunduğu faydaları dilediğiniz her an sofralarınıza taşımak istiyorsanız pestil çeşitleri karşınızda. Datça Murat Çiftliği'nin ekolojik üretici topluluğu tarafından sunulan ürünler meyvelerin en taze ve lezzetli halini yansıtıyor. Tamamen geleneksel yöntemlerle hazırlanan pestil çeşitlerini tercih ederek öğünlerinize sağlık katabilirsiniz. Sayfamızdaki ürünler aynı zamanda Anadolu'nun geleneksel lezzetleri olarak biliniyor. Sofralarınızı farklı yörelerin sunduğu lezzetlerle zenginleştirmek için doğru yerdesiniz. Ülkemizin bereketli topraklarında yetişen lezzetiyle meşhur meyvelerin pestilini burada bulabilirsiniz. Üretim aşamasında hiçbir koruyucu ve katkı maddesi kullanılmayan ürünler Datça Murat Çiftliği farkıyla sizinle. Öğünlerinize çeşitlilik katmak için diğer sağlıklı atıştırmalıkları da incelemeyi unutmayın.

Geleneklerin Sunduğu Lezzet

Meyve ve sebzelerin en taze haliyle tüketilmesi için mevsiminde alınması gerekiyor. Fakat Anadolu topraklarının yerli üreticileri bu lezzetleri her mevsim tüketebilmeniz için geleneksel yöntemlere başvuruyor. meyve lerin doğal ve taze bir biçimde sofralarla buluştuğu pestil çeşitleri bu yöntemlerden yalnızca birisi. Kuru meyveye çeşitleriyle benzerlik gösteren bu ürünler, hazırlanış yöntemleriyle farklılaşıyor. Sayfamızda bulunan organik pestil çeşitlerinin üretim serüveni ekolojik üretici topluluğumuz tarafından mevsiminde toplanan meyvelerle başlıyor. Bu meyvelerin güneş ışığında uzun süre doğal bir şekilde kurutuluyor. Sonrasında meyve püresi veya meyve suyu ile nişasta karışımında pişirilerek tekrar kurutuluyor. Böylece meyvelerin çürüme gibi problemlerden uzak, vitamin ve mineral deposu formları olan pestiller ortaya çıkıyor. Pestil çeşitleri hem öğünlerde hem de atıştırmalık olarak sıklıkla tercih ediliyor. Besleyici olduğu kadar doyuruculuğuyla da sofraların vazgeçilmezi olan ürünlerimiz küçük açlık krizlerini bastırmak için oldukça ideal. Günlük yoğun temponuzda sağlıklı ve besleyici bir atıştırmalık arıyorsanız sayfamızdaki ürünleri değerlendirebilirsiniz. Ülkemizin kültürel değeri olan meyveli pestil çeşitleri en doğal haliyle Datça Murat Çiftliği dünyasında sizi bekliyor.

Pestil Çeşitleri

Anadolu'nun ender görülen birçok meyve çeşidini pestil formuyla burada bulmanız mümkün. Erik pestili herkesce bilinen geleneksel lezzeylerimizin başında geliyor. Datça Murat Çiltiği'nin sağlık dolu ürünü Adana'nun organik sertifikalı meyve bahçelerinden toplanan eriklerle hazırlanıyor. Tamamen geleneksel yöntemlerle elde edilen bu lezzet uzun süre sofralarda yer verilebiliyor. Adeta C vitamini deposu olan ürünle sofralarınıza tat ve sağlık katabilirsiniz. Dut pestili çeşitleri de geleneksel yemek kültürünün önemli lezzetleri arasında bulunuyor. Karbonhidrat ve enerji bakımından oldukça zengin olan pestil türü 7'den 70'e herkes için faydalı bulunuyor. Özellikle spor gibi dinamik aktivitelerle uğraşıyorsanız enerji deposu olan dut pestilini beslenme rutininiz için tercih edebilirsiniz. Geleneksel meyve çerezleri arasında bulunan cennet hurması pestili de Datça Murat Çiftliği'nin revaçta lezzetleri arasında bulunuyor. Trabzon hurması pestili olarak da bilinen ürünümüzün kaynağı Adana'nın meşhur meyve bahçeleri. Vitamin, mineral ve lif zengini olan bu lezzetin en doğal halini Datça Murat Çiftliği'nde bulabilirsiniz.

Pestil Fiyatları

Pestil fiyatları ürünlerin miktarları ve içeriklerine göre farklılık gösteriyor. Bütçenizle çeşitli ve doğal bir mutfak sepeti oluşturmak için sayfamızdaki ürünleri değerlendirebilirsiniz. 100 gr'lık paketlerde sunulan pestil çeşitleri uygun fiyatlı seçenekler arasında sizi karşılıyor. Anadolu topraklarının meşhur lezzetlerini ilk defa deneyimleyecekseniz sayfamızdaki bu ürünleri tercih edebilrisiniz. 150 gr'lık paketler ise orta fiyat skalasında yer alıyor. Meyve pestili lezzettine uzun süre sofranızda yer vermek için bu boyutlardaki seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bütçenize uygun ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilmeniz için sayfamızda birçok filtre seçeneği bulunuyor. "Artan Fiyat" ve "Azalan Fiyat" gibi filtreleri kullanarak ürünleri fiyatlarına göre sıralayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR