1
YÖRESEL PEYNİRLER
 
Türkiye'nin farklı yörelerinin peynirlerini Datça Murat Çiftliği kalitesi ile evinize getiriyoruz. Herkesin mutlaka damak zevkine uyacak bir peynir bulabileceği yöresel peynir çeşitlerimiz doğal sütlerle hazırlanarak sofralarınızdaki yerlerini alıyorlar. Hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermeden hazırlanan peynirlerimizi ailecek güvenle tüketebilirsiniz.

Yöresel Peynirler

Sofralarınızı birbirinden farklı peynir çeşitleriyle zenginleştirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Anadolu topraklarının meşhur yöresel peynirleri Datça Murat Çiftliği dünyasında sizi bekliyor. Sayfamızdaki yöresel peynir çeşitleri Anadolu'nun belirli bölgelerinde özel olarak hazırlanıyor. "Yerli üretim, bilinçli tüketim" vizyonuyla bir araya geldiğimiz üreticilerimizin sunduğu birçok lezzetle yeni peynirler keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yöresel peynir çeşitleri organik sertifikalı meralarda otlanan hayvanların sütlerinden geleneksel yöntemlerle hazırlanıyor. Tamamen doğal içeriğe sahip ürünleri 7'den 70'e herkese sunabilirsiniz. Diğer süt ve süt ürünlerimizi incelemek için ilgili kategorilerimizi ziyaret etmeyi unutmayın!

Anadolu'nun Meşhur Peynirleri Burada

Peynir çeşitleri kahvaltı ve atıştırmalık gibi öğünlerin vazgeçilmez gıdaları arasında yer alıyor. Ayrıca bazı peynir çeşitleri akşam yemeği ve ikramlık olarak da mutfak sepetlerinde kendilerine yer bulabiliyor. Eğer siz de öğünlerinizi bu lezzetle taçlandırmak isterseniz Datça Murat Çiftliği'nde bulunan yöresel peynir çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Sayfamızdaki yöresel peynirler üretildiği bölgelerin süt, baharat ve peynir mayalarını içeriyor. İçeriği ve hazırlanış şekliyle yöreden yöreye çeşitlilik gösteren ürünlerin lezzeti de bu doğrultuda değişkenlik gösteriyor. Örneğin İzmir tulum peyniri ile Kars tulum peyniri arasında hem lezzet farklılığı hem de içerik farklılığı gözlemlenebiliyor. Bunun için yöresel peynirleri incelerken ürünün hangi yöreye ait olduğuna dikkat edebilirsiniz. Yöresel peynir çeşitlerinin üretiminde kullanılan süt de yöreden yöreye farklılık gösterebiliyor. Örneğin bazı lor peyniri çeşitlerinde belirli yörelerde sıklıkla tüketilen keçi sütü kullanılabiliyor. Damak zevkinize ve arayışınıza uygun bir peynir bulabilmek için bu tür bilgileri sayfamızdaki ürünlerin açıklamalarından öğrenebilirsiniz. Datça Murat Çiftliği dünyasında bulunan yöresel peynir çeşitleri çocuk beslenmesine de uygunluk gösteriyor. Üretiminde hiçbir koruyucu, katkı ve kimyasal maddenin kullanılmadığı ürünleri çocuklarınıza güvenle sunabilirsiniz.

Yöresel Peynir Çeşitleri

Tatları ve besleyiciliğiyle öne çıkan birçok yöresel peynir çeşidi Datça Murat Çiftliği'nde sizi bekliyor. Farklı yörelerin benzersiz tatlarını deneyimlemek için birçok farklı ürünü mutfak sepetinize dahil edebilirsiniz. Yerli üreticilerimiz tarafından özenle hazırlanan çörek otlu peynir bu tür ürünler arasında oldukça popüler. Doğal yollarla beslenen ineklerin sütleriyle hazırlanan ürün ortalamak 80 gün bekletilerek tam kıvamında size sunuluyor. Peynirin farklı lezzetlerle sunulduğu ürünler çeşitleri arasında yer alan Van otlu peynir de oldukça revaçta. Van yöresine özgü doğal dağ otlarıyla hazırlanan ürünle birbirinden lezzetli kahvaltılıklar hazırlayabilirsiniz. Otlu peynir çeşitlerinin yanı sıra kıvamıyla öne çıkan Mihaliç peyniri gibi seçenekler de burada. 18 ay bekletilerek hazırlanan bu lezzet erime özelliğiyle de tüketicilerin beğenisini kazanıyor. Hamur işi ve omlet gibi sıcak lezzetleri farklılaştırmak için ürünü tercih edebilirsiniz. Daha yoğun tada sahip bir peynir arayışındaysanız Kargı tulum peyniri tam size göre! Çorum yaylarında tamamen doğal bir şekilde beslenen hayvanların sütleriyle hazırlanan bu lezzet uzun süre tazeliğini koruyabiliyor. Sofralarınızda damakta kalacak bir lezzete yer vermek isterseniz bu tür yoğun tada sahip ürünleri değerlendirebilirsiniz.

Yöresel Peynir Fiyatları

Yöresel peynir fiyatları ürün çeşidine ve miktarına göre farklılık gösteriyor. Bütçenizle zengin ve besleyici bir mutfak sepeti oluşturmak için doğru yerdesiniz. Birbirinden farklı ve lezzetli yöresel peynirlerimizle zengin sofralar kurabilirsiniz. Lor peyniri ve sürk peyniri gibi seçenekler uygun fiyatlı ürünler arasında yer alıyor. Hamur işlerinizde ve kahvaltılarınızda hafif lezzetlere yer vermek istiyorsanız ürünleri tercih edebilirsiniz. Damaklarda kalıcı tat bırakan İzmir tulum peyniri fiyatıyla orta skalada yer alıyor. Bu tür uzun süre tüketilebile peynir çeşitleriyle damaklarda kalıcı sofların mimarı siz olabilirsiniz. Datça Murat Çiftliği'nin yerli üreticileri ürün çeşitliliğini arttırarak beslenme düzeninize sağlık ve lezzet katmaya devam ediyor. Diğer kahvaltılık çeşitlerimizi incelemek isterseniz sitemize detaylı olarak göz atabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR