Organik Yulaf Ezmesi 500 gr
Organik Yulaf Ezmesi 500 gr
Organik Yulaf Ezmesi 500 gr

Organik Yulaf Ezmesi 500 gr

Fiyat : ₺66,00(KDV Dahil)

Organik sertifikalı tohumlardan, katkısız doğal yöntemlerle üretilmiş hububat mamüllerinden biridir. Yurt dışında özellikle kahvaltılarda yoğun olarak tüketilen ""Yulaf Ezmesinin"" içerdiği besin değerleri bakımından önemi son zamanlarda ülkemizde de iyiden iyiye kavranmış ve kullanımı artmıştır. Yulaf bol nişasta içerir. Boyları 50 cm. ile 150 cm. arasında olabilir. Saf yulaf, gluten barındırmaz. ( Buğday içinde bulunan protein grubuna gluten denir. ) Besin değeri oldukça yüksek olan yulaf, pek çok gıda ürününde kullanılmaktadır. Başlıca kullanım alanları; ekmek, prebiyotik içecekler, bisküvi , enerji barları, kahvaltılık gevrekler  ve bebek mamalarıdır. Bir porsiyon (100 gr.)  yulaf ezmesinde  2,4 gr. protein ve 67 kcal. vardır. Kolesterol içermez. Bu nedenle kolesterolü arttırmaz. Yulaf ezmesinin içinde manganez, fosfor, çinko , demir, magnezyum, bakır, selenyum ve B1 vitaminleri bulunur. Liflerden, özellikle eriyebilen bir lif olan beta glukan açısından zengindir. Oldukça doyurucudur, bu nedenle kahvaltılarda tüketilme oranı yüksektir ve kilo almanızı da engelleyecektir. Bir diğer özelliği ise  antioksidan olmasıdır ve  8 ayrı aminoasit içerir. Şimdi size oldukça lezzetli bir yulaf ezmesi tarifi verelim; Çeyrek bardak süt 1 su bardağı yulaf ezmesi 1.5 su bardağı su Yarım muz ya da istenilen miktarda çilek Biraz tarçın 1 tutam tuz 1 tatlı kaşığı tereyağı 1 çorba kaşığı pekmez ya da bal Bir tencere içine yulaf ezmesini, suyu ve sütü boşaltın. Orta ateşte yavaş yavaş pişirin. Tereyağ ve tuzu ilave edin. Yaklaşık 3-4 dakika daha pişirin. Yulaf ezmesi lapa kıvamını alınca tabağa alın. Soğumaya bırakın, yulaf ezmesi soğurken muzları ince ince doğrayın. Muzu, tarçını, bir çorba kaşığı kadar pekmez ya da balı ilave edin. Böylece son derece besleyici olan yulaf ezmeniz hazırlanmış oldu. Afiyet olsun. Yerli üretim ve bilinçli tüketim sloganımızla bu işe gönül veren, birbirinden değerli butik üreticilerimizle birlikte sizlere kolay ulaşılabilir sağlıklı gıda zinciri oluşturmaktan mutluluk duyarız. Net: 500 Gr Saklama Koşulları:  Ağzı kapalı olarak serin ve kuru bir ortamda muhafaza ediniz.  

Organik sertifikalı tohumlardan, katkısız doğal yöntemlerle üretilmiş hububat mamüllerinden biridir. Yurt dışında özellikle kahvaltılarda yoğun olarak tüketilen ""Yulaf Ezmesinin"" içerdiği besin değerleri bakımından önemi son zamanlarda ülkemizde de iyiden iyiye kavranmış ve kullanımı artmıştır.

Yulaf bol nişasta içerir. Boyları 50 cm. ile 150 cm. arasında olabilir. Saf yulaf, gluten barındırmaz. ( Buğday içinde bulunan protein grubuna gluten denir. ) Besin değeri oldukça yüksek olan yulaf, pek çok gıda ürününde kullanılmaktadır. Başlıca kullanım alanları; ekmek, prebiyotik içecekler, bisküvi , enerji barları, kahvaltılık gevrekler  ve bebek mamalarıdır. Bir porsiyon (100 gr.)  yulaf ezmesinde  2,4 gr. protein ve 67 kcal. vardır. Kolesterol içermez. Bu nedenle kolesterolü arttırmaz. Yulaf ezmesinin içinde manganez, fosfor, çinko , demir, magnezyum, bakır, selenyum ve B1 vitaminleri bulunur. Liflerden, özellikle eriyebilen bir lif olan beta glukan açısından zengindir. Oldukça doyurucudur, bu nedenle kahvaltılarda tüketilme oranı yüksektir ve kilo almanızı da engelleyecektir. Bir diğer özelliği ise  antioksidan olmasıdır ve  8 ayrı aminoasit içerir.

Şimdi size oldukça lezzetli bir yulaf ezmesi tarifi verelim;

Çeyrek bardak süt

1 su bardağı yulaf ezmesi

1.5 su bardağı su

Yarım muz ya da istenilen miktarda çilek

Biraz tarçın

1 tutam tuz

1 tatlı kaşığı tereyağı

1 çorba kaşığı pekmez ya da bal

Bir tencere içine yulaf ezmesini, suyu ve sütü boşaltın. Orta ateşte yavaş yavaş pişirin. Tereyağ ve tuzu ilave edin. Yaklaşık 3-4 dakika daha pişirin. Yulaf ezmesi lapa kıvamını alınca tabağa alın. Soğumaya bırakın, yulaf ezmesi soğurken muzları ince ince doğrayın. Muzu, tarçını, bir çorba kaşığı kadar pekmez ya da balı ilave edin. Böylece son derece besleyici olan yulaf ezmeniz hazırlanmış oldu. Afiyet olsun.

Yerli üretim ve bilinçli tüketim sloganımızla bu işe gönül veren, birbirinden değerli butik üreticilerimizle birlikte sizlere kolay ulaşılabilir sağlıklı gıda zinciri oluşturmaktan mutluluk duyarız.

Net: 500 Gr

Saklama Koşulları:  Ağzı kapalı olarak serin ve kuru bir ortamda muhafaza ediniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR