Yerli Brokoli 500 gr
Yerli Brokoli 500 gr
Yerli Brokoli 500 gr

Organik Brokoli 500 gr

Brokoli, karnabahar, lahana, karalahana ve alabaşları içeren Brassica oleracea ailesinin üyesi olan ve  serin havalarda büyüdüğü bilinen bir kış sebzesidir. Roma İmparatorluğu'ndan bu yana İtalyanlar tarafından çok değerli bir yiyecek olarak kabul edilen brokoli, İngiltere'de uzun yıllar "İtalyan kuşkonmazı" olarak anıldı. Yıllar içinde sağlığa faydalarının keşfedilmesinin yanı sıra farklı pişirme yöntemlerine uygunluğu nedeniyle çok tüketilen kış sebzelerinden biri olmayı başardı.  Çiğ brokoli gevrek kıvamıyla hafif tatlı -acı bir lezzete sahiptir.  Pişirme süresine ve yöntemine bağlı olarak, pişmiş yerli brokoli daha  yumuşak, gevrek olduğundan genelde pişmiş olarak tüketilir.  Datça Murat çiftliğindeki yerli brokoli yıllardır birlikte çalıştığımız üreticilerimiz tarafından taze taze toplanıp, sofralarınıza geldiğinden, gönül ferahlığı ile yemeklerinize dahil edebilir ya da dilerseniz çiğ olarak salatalarınızda tercih edebilirsiniz. YERLİ BROKOLİ FAYDALARI NELERDİR? Doyurucu bir kış sebzesi olan yerli brokolinin, vitaminler, mineraller, lif ve diğer biyoaktif bileşiklerle dolu olması en büyük avantajlarından biridir.  C Vitamini, A Vitamini, K Vitamini, B9 Vitamini gibi önemli vitaminlerin yanısıra Potasyum, Fosfor ve Selenyum gibi mineraller açısından da zengin bir kış sebzesidir. Yerli Brokoli ayrıca çok sayıda güçlü antioksidan içermesi nedeniyle sağlıklı beslenme listelerinde de yerini sağlamlaştırmıştır. YERLİ BROKOLİ NASIL SAKLAMALIYIZ? Yerli taze brokoliyi serin havalara dayanıklı bir sebze olması nedeniyle buzdolabında rahatlıkla muhafaza edebilirsiniz. Ancak buzdolabınızda ambalajsız olarak açıkta bırakırsanız, yerli brokoliniz kuru buzdolabı havasına maruz kalacağından, hızla solmasına ve gevşemesine neden olursunuz. Ayrıca çok sıkıca kapatılan bir torbada sakladığınızda da sebzeden açığa çıkan etilen gazı sıkışacağından yerli brokolinin hızla solmasına neden olursunuz. O nedenle brokolinizi ağzı gevşek bir poşette nefes almasına izin verecek şekilde buzdolabınızda saklamak en güvenlisidir. Ayrıca brokolinizi yıkamadan saklamanızı öneririz. YERLİ BROKOLİ NASIL TÜKETEBİLİRİZ? Sağlıklı kış sebzeniz yerli brokoliyi dileseniz çiğ olarak salatalarınıza ekleyebilir ya da dilerseniz sote, buğulama, haşlama veya kavrulmuş gibi çeşitli şekillerde pişirerek de servis edebilirsiniz. Sağlık deposu olan sulu ve taze yerli taze brokoli Datça Murat Çiftliği gıda zinciri güvencesi altında sofralarınıza ulaştırmaktan mutluluk duyarız.  Afiyet Olsun! Ürün Özellikleri: Ürün: Yerli Brokoli Miktar: 500 gr Menşei: Türkiye

Brokoli, karnabahar, lahana, karalahana ve alabaşları içeren Brassica oleracea ailesinin üyesi olan ve  serin havalarda büyüdüğü bilinen bir kış sebzesidir. Roma İmparatorluğu'ndan bu yana İtalyanlar tarafından çok değerli bir yiyecek olarak kabul edilen brokoli, İngiltere'de uzun yıllar "İtalyan kuşkonmazı" olarak anıldı. Yıllar içinde sağlığa faydalarının keşfedilmesinin yanı sıra farklı pişirme yöntemlerine uygunluğu nedeniyle çok tüketilen kış sebzelerinden biri olmayı başardı. 

Çiğ brokoli gevrek kıvamıyla hafif tatlı -acı bir lezzete sahiptir.  Pişirme süresine ve yöntemine bağlı olarak, pişmiş yerli brokoli daha  yumuşak, gevrek olduğundan genelde pişmiş olarak tüketilir. 

Datça Murat çiftliğindeki yerli brokoli yıllardır birlikte çalıştığımız üreticilerimiz tarafından taze taze toplanıp, sofralarınıza geldiğinden, gönül ferahlığı ile yemeklerinize dahil edebilir ya da dilerseniz çiğ olarak salatalarınızda tercih edebilirsiniz.

YERLİ BROKOLİ FAYDALARI NELERDİR?

Doyurucu bir kış sebzesi olan yerli brokolinin, vitaminler, mineraller, lif ve diğer biyoaktif bileşiklerle dolu olması en büyük avantajlarından biridir.  C Vitamini, A Vitamini, K Vitamini, B9 Vitamini gibi önemli vitaminlerin yanısıra Potasyum, Fosfor ve Selenyum gibi mineraller açısından da zengin bir kış sebzesidir. Yerli Brokoli ayrıca çok sayıda güçlü antioksidan içermesi nedeniyle sağlıklı beslenme listelerinde de yerini sağlamlaştırmıştır.

YERLİ BROKOLİ NASIL SAKLAMALIYIZ?

Yerli taze brokoliyi serin havalara dayanıklı bir sebze olması nedeniyle buzdolabında rahatlıkla muhafaza edebilirsiniz. Ancak buzdolabınızda ambalajsız olarak açıkta bırakırsanız, yerli brokoliniz kuru buzdolabı havasına maruz kalacağından, hızla solmasına ve gevşemesine neden olursunuz. Ayrıca çok sıkıca kapatılan bir torbada sakladığınızda da sebzeden açığa çıkan etilen gazı sıkışacağından yerli brokolinin hızla solmasına neden olursunuz. O nedenle brokolinizi ağzı gevşek bir poşette nefes almasına izin verecek şekilde buzdolabınızda saklamak en güvenlisidir. Ayrıca brokolinizi yıkamadan saklamanızı öneririz.

YERLİ BROKOLİ NASIL TÜKETEBİLİRİZ?

Sağlıklı kış sebzeniz yerli brokoliyi dileseniz çiğ olarak salatalarınıza ekleyebilir ya da dilerseniz sote, buğulama, haşlama veya kavrulmuş gibi çeşitli şekillerde pişirerek de servis edebilirsiniz.

Sağlık deposu olan sulu ve taze yerli taze brokoli Datça Murat Çiftliği gıda zinciri güvencesi altında sofralarınıza ulaştırmaktan mutluluk duyarız. 

Afiyet Olsun!
Ürün Özellikleri:
Ürün: Yerli Brokoli
Miktar: 500 gr
Menşei: Türkiye
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR