3 'lü Paket Organik Kırma Yeşil Zeytin 420 gr
3 'lü Paket Organik Kırma Yeşil Zeytin 420 gr

3 'lü Paket Organik Kırma Yeşil Zeytin 420 gr

İndirim Oranı : %30 İndirim
Fiyat : ₺645,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺451,50(KDV Dahil)

Ege bölgesindeki organik sertifikalı zeytin bahçelerinden hasat edilen "Organik Kırma Yeşil Zeytinimiz" hiçbir katkı maddesi ve kimyasal kullanılmadan, taş ya da çekiç yardımıyla ezilerek sık sık suyu değiştirildikten sonra acısı çıktığı zaman yemeye hazır hale geldiğinde sizlere sunulmaktadır. Soğuk sıkım organik zeytinyağımız ve Datça'ya özgü kara kekiğimiz ile tatlandırarak lezzetine lezzet katabilirsiniz. Öne Çıkan Ürün Özellikleri: Ağırlık: 420 gr İçerik: Organik yeşil zeytin, yemeklik tuz, su, organik zeytinyağı Tip: Kırma, sofralık Menşei: Türkiye Organik Sertifika: Başak Organik Ürünler Kontrol ve Sertifikasyon Hizmetleri (TR-OT-28) Saklama Koşulları: Güneş görmeyen serin bir yerde ya da tercihen buzdolabında muhafaza edebilirsiniz, tüketmeden önce yiyeceğiniz miktar kadarını yıkayınız. Enerji ve Besin Öğeleri 100g / Nutrition Facts per 100 g Enerji / Calories (kj/kcal) 1499 / 364 Yağ / Fat (g) 36.6 Doymuş Yağ Asitleri / Saturates (g) 5.9 Karbonhidrat / Carbonhydrate (g) 5.7 Şeker / Sugars (g) 0 Lif / Fibre 2.2 Protein 1.8 Tuz / Salt (g) 5.5 Sodium / Sodyum (g) 2.2     Kırma Zeytin Nasıl Yapılır? Tat açısında en lezzetli zeytin çeşitlerinden biri olan kırma zeytin, siyah zeytine göre daha erken hasat edilir. Kırma yeşil zeytinlerin üretim süreci, erken hasat zeytinlerin toplandıktan sonra bir taş veya ağır bir nesne ile teker teker kırılmasıyla başlar. Bu kırma işleminden sonra yeşil zeytinler, acı suyunun çıkması için bir süre suyun içinde bekletilir ve su, belirli aralıkla değiştirilir. Zeytinlerin içindeki acılığı gidene dek bu işlem devam etmektedir. Acı suyu çıktıktan sonra zeytinlerin içinde bulunduğu suyun içine limon ve tuz eklenir. Zeytinler, bu tuzu ve limonu çektikten sonra asıl lezzerini alır. Bu işlemin ardından ise kırma yeşil zeytinler, yaklaşık 10 ile 20 gün içerisinde yemeye uygun hale gelir. Yerli üretim ve bilinçli tüketim sloganımızla bu işe gönül veren, birbirinden değerli butik üreticilerimizle birlikte sizlere kolay ulaşılabilir sağlıklı gıda zinciri oluşturmaktan mutluluk duyarız.

Ege bölgesindeki organik sertifikalı zeytin bahçelerinden hasat edilen "Organik Kırma Yeşil Zeytinimiz" hiçbir katkı maddesi ve kimyasal kullanılmadan, taş ya da çekiç yardımıyla ezilerek sık sık suyu değiştirildikten sonra acısı çıktığı zaman yemeye hazır hale geldiğinde sizlere sunulmaktadır. Soğuk sıkım organik zeytinyağımız ve Datça'ya özgü kara kekiğimiz ile tatlandırarak lezzetine lezzet katabilirsiniz.

 
Öne Çıkan Ürün Özellikleri:
  • Ağırlık: 420 gr
  • İçerik: Organik yeşil zeytin, yemeklik tuz, su, organik zeytinyağı
  • Tip: Kırma, sofralık
  • Menşei: Türkiye
  • Organik Sertifika: Başak Organik Ürünler Kontrol ve Sertifikasyon Hizmetleri (TR-OT-28)
  • Saklama Koşulları: Güneş görmeyen serin bir yerde ya da tercihen buzdolabında muhafaza edebilirsiniz, tüketmeden önce yiyeceğiniz miktar kadarını yıkayınız.
 

Enerji ve Besin Öğeleri 100g / Nutrition Facts per 100 g

Enerji / Calories (kj/kcal)

1499 / 364

Yağ / Fat (g)

36.6

Doymuş Yağ Asitleri / Saturates (g)

5.9

Karbonhidrat / Carbonhydrate (g)

5.7

Şeker / Sugars (g)

0

Lif / Fibre

2.2

Protein

1.8

Tuz / Salt (g)

5.5

Sodium / Sodyum (g)

2.2

 

 

Kırma Zeytin Nasıl Yapılır?

Tat açısında en lezzetli zeytin çeşitlerinden biri olan kırma zeytin, siyah zeytine göre daha erken hasat edilir. Kırma yeşil zeytinlerin üretim süreci, erken hasat zeytinlerin toplandıktan sonra bir taş veya ağır bir nesne ile teker teker kırılmasıyla başlar. Bu kırma işleminden sonra yeşil zeytinler, acı suyunun çıkması için bir süre suyun içinde bekletilir ve su, belirli aralıkla değiştirilir. Zeytinlerin içindeki acılığı gidene dek bu işlem devam etmektedir. Acı suyu çıktıktan sonra zeytinlerin içinde bulunduğu suyun içine limon ve tuz eklenir. Zeytinler, bu tuzu ve limonu çektikten sonra asıl lezzerini alır. Bu işlemin ardından ise kırma yeşil zeytinler, yaklaşık 10 ile 20 gün içerisinde yemeye uygun hale gelir.

Yerli üretim ve bilinçli tüketim sloganımızla bu işe gönül veren, birbirinden değerli butik üreticilerimizle birlikte sizlere kolay ulaşılabilir sağlıklı gıda zinciri oluşturmaktan mutluluk duyarız. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR