HELVA
 
Şeker ilaveli veya şekersiz seçenekleriyle birçok helva çeşidimiz bu sayfada. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan pekmez helvası, tahin helvası veya diğer helva çeşitlerimizden dilediğinizi sepete ekleyin. Datça Murat Çiftliği güvencesiyle siparişinizi evinize getirelim.

Helva

Türk mutfağının geleneksel lezzetleri arasında öne çıkan helva, farklı pek çok çeşidi ile şimdi Datça Murat Çiftliği'nde. Pekmez, vişne, fındık, tahin gibi birden fazla malzeme ile donatılan helva çeşitleri şeker ilaveli ve şekersiz seçenekleri ile de aradığınız tadı bulmanızı kolaylaştırıyor. Siz de farklı markaların üretimlerini bulabileceğiniz sayfamızda hemen sipariş oluşturabilirsiniz.

Pekmezli Helva Çeşitleri

Pekmez helvası olarak bilinen helva çeşitleri son derece yaygın ve sık tüketiliyor. Bunlar da kendi içerisinde farklı malzemelere göre çeşitlilik sağlıyor. Örneğin, pekmezli tahin helvası bunlardan biri olup geleneksel tariflere uygun şekilde imal edilen hurma pekmezi ve doğal tahinin harmanı ile elde ediliyor. Hurma pekmezi ve tahine ek olarak çöğen suyu da içeren bu pekmez helvalar gluten içermediği gibi vegan tüketimine de uygun. Pekmezli ve tahinli helva çeşitleri içerisinde vişne lezzetler de büyük ilgi görüyor. Bunlarda da doğal tahine ek olarak geleneksel pekmez tariflerine uygun şekilde üretilen vişne pekmezi yer alıyor. Gluten, koruyucu, GDO, renklendirici ve rafine şeker içermediği için de çok daha geniş bir kitleye hitap edebiliyor. Ayrıca vişneli pekmez helvalar da yine veganların tüketimine uygun bir şekilde imal ediliyor. Bir diğer lezzet ise üzüm pekmezli helva olarak öne çıkıyor. Bu ürünlerdeki üzüm pekmezi de geleneksel mutfak kültürüne göre imal ediliyor olup akabinde doğal tahin ile birleştiriliyor. Lif açısından zengindir ve enerji veren bir helva olarak dikkat çeken bu ürünler de gluten, koruyucu, GDO, renklendirici ve rafine şeker içermeyip veganlara da hitap ediyor.

Farklı Helva Çeşitleri

Pekmezli çeşitlerin yanı sıra farklı bileşenlere ve içeriklere sahip ürünler de var. Örneğin, tahinli - fındıklı helvalar bunlardan biri. Tahin (susam), toz şeker, fındık, çöven suyu, asitlik düzenleyici (Sitrik Asit) ve vanilin içeren bu ürünler ister akşam atıştırmalığı olarak çay ile beraber ister yemek sonrası ikram olarak afiyetle tüketilebiliyor. Hiçbir koruyucu katkı maddesi içermediği için de öne çıkan bu ürünler toz şeker dışında bir tatlandırıcıya sahip değil. Gluten içermediği için de çok daha geniş bir kitle için tüketilebilir helvalar arasında yerini alıyor. Badem helvası da bambaşka bir lezzet. Muğla'nın eşsiz ilçelerinden Datça'nın aromatik bademleri ile özel olarak hazırlanan bu ürünler keçiboynuzu, badem, irmik, şeker ve tahin içeriyor. Misafirlerinize sunacağınız favori ikramınız olabilecek bu helvaları ise çifte kavrulmuş tahin helvaları takip ediyor. Sürdürülebilir tarım yapan çiftçilerin susamları ile imal edilen bu yerli ürünler geleneksel taş değirmenlerde öğütülerek de geçmişten bugüne aynı lezzeti taşıyabiliyor. Enerji veren ve besleyici olan bu helvalarda ise %100 doğal ve yerli susam yer alıyor. Ayrıca gluten, koruyucu, trans yağ ve GDO içermediği gibi veganların da tüketimine uygun.

Helva Fiyatları

Helvaların fiyatlarını ise geniş bir skalada görebilirsiniz. Fiyatlandırmaya etki eden en temel faktörlerden biri ise ürün çeşitliliği. Farklı yörelerden gelen, farklı içerikleri ile geniş bir kesimin damak tadına hitap eden helvalar arasından aradığınız çeşidi rahatça bulabilirsiniz. Söz konusu çeşitlilik sevdiğiniz helva çeşidini bulmanızı sağlarken fiyat skalasında da belirleyici olabiliyor. Bir diğer etmen ise helvaların miktarı. 300 gram, 350 gram, 400 gram ya da 500 gram gibi farklı miktarlarda bulabileceğiniz helvaların boyutları da fiyat aralığında pay sahibi. Dilerseniz, ürünleri fiyatlarına göre sıralayarak da listeleme yapabilir, bütçeye uygun olanlar arasından hemen tercihte bulunabilirsiniz. Dilerseniz, helvaların da içinde bulunduğu daha geniş bir kategori için Kahvaltılıklar sayfamızı ziyaret edebilir, sofralarınızı daha da zenginleştirebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR