GLÜTENSİZ UN Çölyak hastalığı veya glüten hassasiyeti olanlar için özel olarak üretilen glütensiz un çeşitlerimizi sitemizden rahatlıkla sipariş verebilirsiniz. Glütenden dolayı hamur işi tüketmekte zorluk çekenler rahatlıkla tüketebilsin diye birçok markanın glütensiz unlarını sizler için bir araya getirdik.

Glütensiz Un

Datça Murat Çiftliği'nde yer alan ve çölyak hastalığı veya glüten hassasiyeti olanlar için özel olarak üretilen glütensiz un çeşitlerini bu sayfada görebilirsiniz. Her biri yerli üreticilerin emekleriyle hazırlanan bu ürünler arasından ihtiyacınız ve damak zevkiniz doğrultusunda seçimler yapabilir, yemeklerinizde bu unları kullanabilirsiniz. İster kahvaltı ister öğle yemeğin ister akşam yemeği isterseniz de sağlıklı atıştırmalıka ekleyebileceğiniz glütensiz unlar, glüten intoleransından dolayı hamur işi tüketmekte zorlananlar için ideal. Datça Murat Çiftliği glütensiz un çeşitleri sayesinde özlenen hamur işi türlerine merhaba diyebilirsiniz.

Glütensiz Un Çeşitleri

 

Glütensiz un çeşitleri, glüten içermeyen içeriklerle üretilerek paketleniyor. Çoğunlukla yulaf, mısır, fındık, badem, Hindistan cevizi, karabuğday, nohut, yeşil ve kırmızı mercimek gibi bakliyat ve kuru meyvelerin toz haline getirilmesiyle elde edilen bu unlar, çölyak hastalığı olan ya da glüten hassasiyeti bulunan bireylerin öğünlerinde kullanılmak üzere üretilmekte. Günümüzde gittikçe artan glüten intoleransı, kişileri glütensiz beslenmeye iterken, Datça Murat Çiftliği'nin geniş ürün gamı sayesinde aradığınız glütensiz unları kapınıza kadar getirtmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken ihtiyacınız olan ürünleri bulup sepetinize eklemek ve alışverişinizi tamamlamak. Satın aldığınız glütensiz mısır unu, glütensiz fındık unu ya da diğer çeşitler, kısa süre içinde adresinize teslim ediliyor. Siz de glütensiz yulaf unu veya diğer seçenekleri burada görerek alışverişe hemen başlayabilirsiniz.

Çölyak Dostu Glütensiz Unlar

 

Sayfamız üzerinde göreceğiniz glütensiz karabuğday unu, mısır unu, yulaf unu ve diğer çeşitleri birkaç tıkla zahmetsizce satın almanız mümkün. İster tatlı ister pizza isterseniz de poğaça ya da kek yaparken kullanın bu glütensiz un çeşitleri sayesinde sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz. Örneğin glütensiz nohut ununu diğer unlarla karıştırıp kullanarak lezzetli kurabiyeler ve kekler pişirin. Baskın bir tadı olmadığı için sade unlara ekleyeceğiniz bu nohut unu, kek ve kurabiyelerde her zamanki tadın oluşmasını sağlıyor. Hem glütensiz hem de besleyici bu unları Datça Murat Çiftliği'nden birkaç tıkla satın alın, kendinize ve sevdiklerinize sağlıklı ve lezzetli hamur işleri ve yemekler pişirin!

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR